Nasza filozofia

Nasze dzieci to pokolenie Z – zwane cyfrową generacją. Dorastają w otoczeniu iPodów, SMSów, Facebooka, smartfonów i YouTube. Są bardziej samodzielne. Przetwarzają informacje w błyskawicznym tempie. Potrafią pracować wielozadaniowo.
Są inteligentne i mają własne zdanie na każdy temat. To właśnie one będą budować przyszłość.

Wierzymy, że zdrowe ciało wpływa pozytywnie na rozwój umysłu i pewność siebie.

 

pl_philosophy_img_1

Rozwijanie ciekawości umysłu poprzez aktywność fizyczną:

  • Doświadczanie i odkrywanie możliwości swojego ciała
  • Nauka nowych umiejętności fizycznych podczas każdych zajęć
  • Zajęcia w przyjaznym środowisku
  • Budowanie nawyku regularnych ćwiczeń

Budowanie pewności siebie poprzez zdobywanie nowych umiejętności fizycznych:

 

  • Każdy sukces zostanie zauważony
  • Możliwość zabawy z rówieśnikami
  • Budowanie poczucia przynależności do grupy
  • Wsparcie w przyjaznym otoczeniu

Nasze cele

Generacja Z nazywana jest także cichym pokoleniem. Dzieciom urodzonym po rok 2000 brakuje pewności siebie, skupienia, umiejętności interpersonalnych, maja problemy w komunikacji werbalnej i grach zespołowych. Są w dużej mierze indywidualistami, nie biorą pod uwagę opinii innych osób. Brakuje im zdolność do skupienia uwagi i analizowania dłuższych i bardziej złożonych informacji. Są bardzo niecierpliwi, oczekują natychmiastowych rezultatów. Tracą zainteresowanie do aktywności na świeżym powietrzu, co może prowadzić do siedzącego trybu życia, a w przyszłości do nadwagi.

Czujemy obowiązek, aby pomóc tym dzieciom odzyskać pewność siebie i ciekawość świata. Pragniemy także na nowo zainteresować je sportem, zadbać o ich kondycję tak, aby w przyszłości miały przewagę nad swoimi rówieśnikami.

Naszym celem nie jest tworzenie pokolenia sportowców, ale zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i nauczenie ich dobrych nawyków żywieniowych. Ta niewielka zmiana, w przyszłości zrobi ogromną różnicę!

Ćwiczenia fizyczne

pl_philosophy_img_2Obecnie w Polsce jedynie jedna trzecia dzieci wykazuje aktywność fizyczną na zalecanym poziomie. Nasze dzieci rzadziej biegają i jeżdżą na rowerze, a do szkoły najczęściej wożone są samochodem. Obserwujemy drastyczną zmianę w stosunku aktywnie spędzanego czasu do czasu spędzonego przed TV, komputerem, grami wideo, telefonem komórkowym, itp. (dzieci w wieku od 8 do 18 lat spędzają średnio 7,5 godziny dziennie korzystając z rozrywki oferowanej przez media). Polska zajmuje w światowym rankingu 34. miejsce pod względem uprawiania sportu przez nastolatków. Natomiast jeśli chodzi o długość czasu spędzanego przed monitorem komputera, wynik jest smutniejszy: Polska zajmuje pierwszą pozycję.

Aktywność fizyczna nie wygra z nowoczesnymi gadżetami zajmującymi czas naszych dzieci o ile nie przedstawimy jej dzieciom jako dostatecznie atrakcyjną alternatywę. Dowiedziono, że regularne ćwiczenia fizyczne wpływają nie tylko na rozwój ciała, ale też rozwój umysłowy i społeczny naszych dzieci. To odkrycie stanowi sedno misji GYM Generation.

Podczas zajęć w GYM GENERATION dzieci będą rozwijać swoje umiejętności ćwicząc na równoważni, poręczy gimnastycznej i odpowiednio przygotowanym podłożu. Nasz program rekreacyjno-sportowy zaprojektowany jest tak, aby wprowadzić podstawowe pozycje gimnastyczne, rozwijające koordynację, siłę i gibkość – ucząc się poprzez zabawę w przyjaznej atmosferze. Wyniki dzieci nie są nigdy porównywane między sobą ani do standardów krajowych. Naszym celem jest rozwój dziecka nie w odniesieniu do zewnętrznych miar, ale do niego samego – to jedyna miara, która się liczy.

Zdrowe odżywianie

pl_philosophy_img_3W wielu domach zanika tradycja domowych posiłków. Spożywamy więcej mięs, tłuszczy i cukru (56% więcej tłuszczy i oleju, oraz 14% więcej cukrów) niż zalecają dietetycy. Konsumpcja nadmiernej ilości słodzonych napojów zaczyna być problemem już wśród małych dzieci.

Maluchy jedzą mniej owoców i warzyw niż jedna z zalecanych 5 porcji dziennie. Podczas gdy rozmiary porcji żywieniowych wzrosły od dwóch do pięciu razy w porównaniu do zeszłych lat, co daje o 200 kalorii więcej dziennie.

Wierzymy, że zdrowy rozwój ciała wymaga zarówno ćwiczeń fizycznych jak i dobrego odżywiania.

5 podstaw prawidłowego i zdrowego rozwoju dziecka:

Woda jest niezbędna. Nie ma lepszego płynu dla twojego dziecka niż naturalna woda. Kochaj wodę. Pij samemu dużo wody przy Twoim dziecku. Zadbaj by woda zawsze była dostępna. Upewnij się, że twoje dziecko pije wystarczająco dużo wody, najlepiej 8 razy dziennie, a przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. Pamiętaj, że nie każdy płyn jest dobry. Ogranicz konsumpcję słodkich płynów do minimum. Jest to, bowiem ogromne źródło cukrów, które są obecnie jednym z największych problemów w diecie dzieci.

Zdrowe jedzenie jest również bardzo istotne. Ciesz się zdrowym jedzeniem. Nie ilość ma znaczenie, ale jakość i równowaga. Upewnij się, że Twoje dziecko ma zrównoważoną dietę, otrzymuje przynajmniej 5 porcji owoców i warzyw w ciągu dnia i spożywaj przynajmniej 5 posiłków na dzień. Niech dziecko je produkty sezonowe i nie je przekąsek między posiłkami. Bądź wzorem do naśladowania dla swojego dziecka. Nie jedz za dużo mięsa i tłuszczy. Pamiętaj, że nie jest trudno przyzwyczaić się do niższej konsumpcji soli. Zapytaj od czasu do czasu swoich dzieci, na co mają ochotę na obiad i przygotujcie wspólnie posiłek. Ciesz się wspólnym rodzinnym posiłkiem bez telewizora oraz różnego rodzaju gadżetów na stole.

Sen i odpoczynek. Nasze dzieci to pokolenie cyfrowe. Prędkość, z jaką się uczą, wielozadaniowość, oraz ilość przetwarzanych informacji dramatycznie wzrasta każdego dnia. Chcąc dla nich jak najlepiej, nakłaniamy ich do dalszej nauki, jednocześnie tracimy kontrolę nad ich czasem w cyfrowej rzeczywistości. Aby nasze dzieci rozwijały się zdrowo i szczęśliwie potrzebują odpowiednio dużo snu oraz odpoczynku. Udowodniono, iż każdy elektroniczny sprzęt znajdujący się w pokoju dziecka ma negatywny wpływ na sen dziecka. Daj mu dobrą alternatywę gier video i filmów. Pozwól mu spać szczęśliwie po aktywnościach sportowych.

Aktywność fizyczna. W dzisiejszych czasach tylko 33% dzieci w Polsce otrzymuje odpowiednią aktywność fizyczną. Nasze dzieci mniej biegają, jeżdżą na rowerze oraz mniej chodzą do szkoły. Jesteśmy świadkami drastycznego przejścia naszych dzieci z ruchu do siedzenia przed telewizorem, komputerem, grami wideo, komórkami itp. Musimy znaleźć sposób, aby móc konkurować z tymi wszystkimi gadżetami i zaproponować dzieciom alternatywne radosne zabawy w postaci aktywności fizycznej. Udowodniono, iż regularne aktywności fizyczne nie tylko rozwijają ciało, ale również umysł i umiejętności komunikatywne naszych dzieci. Wierzymy, że jest to esencją naszej misji w GYM Generation.

Miłość i dyscyplina. Bardzo często nasze dzieci stają się małymi “Panami” rodziny, a rodzice przechodzą z podejścia ”wszystko, czego zapragniesz do szczęścia” do surowej kontroli. Jednak mali „Panowie” nigdy nie są zadowoleni i tracą możliwość cieszenia się z małych rzeczy w życiu, które powinny przynieść największą przyjemność. Bezwarunkowa miłość rodziców jest istotna i niezbędna wszystkim dzieciom. Jednak dyscyplina, jak również jasne i spójne wytyczne oraz ograniczenia sprawiają, że życie dla dzieci jest łatwiejsze. Tylko przez zrozumienie ograniczeń są w stanie dalej rozwijać się w odpowiednim kierunku. Grupowe zajęcia sportowe oraz GYM Generation w szczególności są Twoim najlepszym partnerem w tym zakresie.